Rowerek 20-calowy dla dziewczynki – pomysł na prezent pierwszokomunijny

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu przynosi nam bardzo wiele korzyści, a tym bardziej dzieciom, które potrzebują jej do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Warto więc już jak najwcześniej propagować aktywne spędzanie czasu, np. jeżdżąc na rowerze. Malucha można zabierać już w fotelik, a z czasem wybrać również dla niego odpowiedni rower.

Rower 20-calowy dostosowany do dziecka

Na pewno nie jest to rower, na którym dziecko będzie uczyło się jeździć, a jedynie doskonaliło swoje umiejętności. Do nauki jazdy zdecydowanie przyda się mniejszy pojazd, ponieważ rower 20 cali dla dziewczynki najlepiej sprawdzi się w przypadku dziecka, które ma około 6-8 lat. Oczywiście można zainwestować w niego wcześniej, a także później – kluczowy jest wiek dziecka oraz jego umiejętności. Ten rodzaj roweru jest więc najczęściej wybierany jako prezent na Pierwszą Komunię, ponieważ jest adekwatny do wzrostu, jaki dziecko w tym wieku osiąga, a wiadomo, że u każdego dziecka przebiega to nieco inaczej.

Funkcjonalne dodatki do roweru dziecięcego

Rower 20 cali dla dziecka posiada wiele wygodnych i funkcjonalnych dodatków, które uczynią jazdę na nim komfortową i bezpieczną dla dziecka. Ważne jest także to, że taki rower może przypominać już ten, na którym jeżdżą rodzice, ponieważ posiada przerzutki i może być na przykład tuningowany, a dla dziecka w tym wieku wygląd jest zdecydowanie istotny – najlepiej pozwólmy mu zdecydować samodzielnie o kolorze i dodatkach.

rower 20 cali dla dziewczynki

Jednym z ważnych dodatków jest na przykład obrotowa manetka, która ułatwi posługiwanie się pierwszymi przerzutkami, a także osłona na łańcuch, która zapobiegnie wkręceniu się i zabrudzeniu nogawek spodni. Zwróćmy także uwagę na wygodne siodełko, ramę czy możliwość jej regulacji. Nie mniej istotna jest jakość materiałów, z jakich rower został wykonany – mają one zdecydowany wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Comments are closed.