Jak się ubrać na rower zimą?

Wiele osób uważa, że jazda na rowerze w czasie zimy jest niemożliwa. Przeszkadzają w tym warunki pogodowe, a w szczególności bardzo niska temperatura. Jak się jednak okazuje, rower w zimie jest jak najbardziej możliwy, lecz pod jednym warunkiem — trzeba się odpowiednio na niego ubrać. W jaki sposób to zrobić? Co powinno się na sobie mieć?

Czego unikać?

Wiele osób uważa, że jazda na rowerze w czasie zimy musi się opierać na grubych ubraniach. To prawda, zachowanie odpowiedniej temperatury ciała jest bardzo ważne, lecz nie można zapominać również o zakresie i swobodzie ruchów. Z tego też powodu bardzo mocno odradza się jazdę na rowerze w kurtce puchowej, czy też innego rodzaju zimowej jej wersji. To prawda, będzie w niej ciepło, lecz poruszanie się w niej będzie bardzo utrudnione.

Koszulka termoaktywna rozwiązaniem problemu

O czym zatem trzeba pomyśleć, jeśli chce się usiąść na siodełku i w czasie styczniowej, mroźnej nocy nieco popedałować? Jak wiadomo po powyższym przykładzie, trzeba zapewnić sobie ciepło. Trzeba to jednak zrobić mądrze. A nie ma do tego zadania niczego lepszego niż użycie bielizny termicznej.

Koszulka termoaktywna oraz specjalne spodenki wykonane z termoaktywnego materiału, są bardzo elastyczne i rewelacyjnie przylegają do ciała, więc właściwie nie czuć ich obecności na skórze. Ich właściwości są jednak niezwykłe, ponieważ znacznie zwiększają one uczucie ciepła, skutecznie ogrzewając organizm. Koszulki termoaktywne, które zakładane są na gołą skórę, nakrywane są następnie podkoszulkiem i bluzą. Taki zestaw gwarantuje, że nie ma potrzeby noszenia kurtki podczas jazdy, więc otrzymuje się niezwykłe właściwości ochronne i komfortowe. Dzięki takiej odzieży jazda na rowerze możliwa jest właściwie w każdych warunkach. Jeśli tylko przyczepność opon na to pozwoli, nawet w czasie śnieżycy, ponieważ ciepło będzie zawsze zachowane.

Comments are closed.