Jak wzmocnić mięśnie nóg?

Tak zwany kanapowy tryb życia znany jest wielu z nas. Zwłaszcza osoby pracujące zawodowo i mające małe dzieci, rzadko kiedy znajdują wolny czas na podjęcie aktywności fizycznej. Większość dnia spędzają siedząc za biurkiem w pracy, a wieczorem po położeniu dzieci spać zalegają na kanapie przed telewizorem, nierzadko wcinając przy tym chipsy. Z pewnością, taki tryb życia odbija się na kondycji. Zazwyczaj to ona jest motorem napędowym do podjęcia jakichkolwiek zmian i podjęcia choć odrobiny więcej ruchu.

Jak zacząć przygodę z aktywnością fizyczną?

Osoby, które wcześniej nie zażywały dużo ruchu, powinny wprowadzać aktywność fizyczną do swojej codzienności, metodą małych kroków. Nie trzeba od razu zakładać obciążników na kostki i biegać setek kilometrów. Wystarczy codziennie wybrać się na krótki spacer, skorzystać ze schodów zamiast windy czy przejechać się z dzieckiem na wycieczkę rowerową. Po kilku tygodniach nabierze się ochoty na więcej i wtedy można sięgnąć po obciążniki na kostki, zainwestować w hantle czy wykupić karnet na basen.

Ćwiczenia na siłowni czy w domu?

Niektóre osoby wstydzą się iść na siłownię, bo nie do końca wiedzą, jak korzystać z zastanych tam sprzętów, jak założyć ciężarki na kostki Fightershop czy od jakiego obciążenia zacząć ćwiczenia ze sztangą. Warto wówczas postawić na ćwiczenia w domu, do których przyda się zwyczajna mata i butelki z wodą, które z powodzeniem mogą zastąpić nam hantle.

Comments are closed.