Skrót meczu: Rafael Nadal – Grigor Dimitrow (Australian Open 2017)

| Autor:

Rafael Nadal po długim boju z Grigorem Dimitrowem wywalczył awans do finału wielkoszlemowego Australian Open. Hiszpan pokonał Bułgara 6:3, 5:7, 7:6(5), 6:7(4), 6:4. Zobacz skrót meczu Nadal – Dimitrow, który pokazuje najlepsze zagrania z blisko pięciogodzinnego spotkania.

Rafa Nadal Montreal
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

Grający z „dziewiątką” Nadal w drodze do półfinału pokonał Milosa Raonica i Gaela Monfilsa. Dimitrow z kolei musiał sobie poradzić między innymi z Davidem Goffinem i pogromcą Novaka Djokovicia, Denisem Istominem. W dotychczasowych ośmiu starciach między tymi tenisistami siedmiokrotnie wygrywał Hiszpan. Kibice, którzy planowali oglądać mecz Nadal – Dimitrow na żywo pamiętali jednak, że ostatnie starcie należało do Bułgara. W poprzednim roku w Pekinie wygrał w ćwierćfinale w dwóch setach.

Pierwszy set należał do Nadala, który nie pozwolił rywalowi osiągnąć nawet break-pointa. W kolejnym Bułgar wykorzystał piątego setbola i wygrał do pięciu. W trzeciej i czwartej partii do wyłonienia zwycięzcy potrzeby był tie-break. Hiszpan i Bułgar wygrali po jednym i do wyłonienia finałowego rywala Rogera Federera tenisiści potrzebowali piątego seta. W nim wygrał bardziej doświadczony Hiszpan. Dla Nadala kolejne spotkanie będzie pierwszym finałem wielkoszlemowych zawodów od Roland Garros w 2014 roku. Zobacz skrót meczu Nadal – Dimitrow, a także inne tenisowe wideo publikowane na łamach portalu Tenisplus.pl.

Źródło: własne/youtube.com