Odżywki dla sportowców- elementem kariery sportowej

W zawodowym sporcie nie ma taryfy ulgowej. Jeśli za ciężką pracą nie idą wyniki, to można zapomnieć o zaszczytach medalach i prywatnych sponsorach, którzy pomogą w trudnych chwilach. Dlatego też do tego zawodu trzeba mieć odrobinę talentu i dużą dawkę samokontroli. Należy przecież pamiętać o odżywkach dla sportowców, odpowiedniej regeneracji i unikaniu używek. Nie każdy jest w stanie wytrzymać tak rygorystyczny tryb życia.

suplementy diety

Co daje regularne przyjmowanie glutaminy?

Z glutaminą jest tak, że pomaga ona uniknąć zakwaszeniu mięśni i chroni organizm przed skutkami przetrenowania. Dzięki niej organizm zostaje częściowo oszukany, gdyż nie odczuwa ogromu katorżniczej pracy, jaką wykonał, a to sprzyja postępom treningowym i psychice zawodnika. Glutamina wspiera również jelita i żołądek sportowca, gdyż chroni je przed przeciążeniami trawiennymi wynikającymi z diety. Glutamina jest niczym balsam kojący dla organów wewnętrznych wyczynowca. Związek ten stymuluje również pracę mięśnia sercowego i przyspiesza gojenie ran.

Na co trzeba uważać, przyjmując odżywki dla sportowców?

Przede wszystkim na to, żeby nie przesadzić z ich dawkowaniem. Wiadomo przecież, że nadmiar witamin jest tak samo szkodliwy, jak i niedobór. Poza tym przy ich zakupie należy sprawdzić, kto je ich producentem i skąd pochodzą. To na wypadek, gdyby, były zanieczyszczone. Odżywek dla sportowców nie powinny także przyjmować osoby z cukrzycą i niewydolnością nerek, gdyż mogłaby ona zaostrzyć objawy chorobowe. Jak widać, nawet odżywki dla sportowów nieumiejętnie podawane, mogą stanowić śmiertelne zagrożenie.

Comments are closed.