Wyjazd w góry – co ze sobą zabrać?

Wyjazd w góry jest jednym z najbardziej popularnych sposobów spędzania czasu wolnego wśród ludzi lubiących aktywnie odpoczywać na łonie natury. Nie ma w tym nic dziwnego. Bliskość przyrody pozwala odpocząć od zgiełku miasta i oczyścić umysł z problemów, z którymi musimy się mierzyć na co dzień.

Góry zapewniają również możliwość chwilowego odcięcia się od ludzi i pozostania samemu z własnymi myślami w otoczeniu pięknych, zapierających dech w piersiach widoków. Wędrówka zapewnia z kolei dawkę ruchu, wiążącą się z dużym wysiłkiem fizycznym. Jednak mimo zmęczenia czujemy się wypoczęci i bardziej szczęśliwi. Jak więc przygotować się na górską wyprawę, aby ta była bezpieczna i satysfakcjonująca?

Koniecznie pamiętaj o latarce.

Odpowiednie obuwie, plecak trekkingowy, czy kurtka przeciwdeszczowa to zestaw, który dla większości z nas jest dość oczywisty. Zabranie ze sobą wody, jedzenia i czegoś na głowę również nie wydaje się trudne do zapamiętania. Jest jednak coś, o czym wielu z nas zapomina, a co może być bardzo użyteczne na ścieżce w górach. Jest to… latarka! Górska pogoda bywa nieprzewidywalna a szlaki strome i niebezpieczne. Gdy zaczyna się ściemniać lub widoczność jest mocno ograniczona nietrudno o kontuzję. Dużą pomocą może okazać się wtedy właśnie latarka, dzięki której lepiej dostrzeżemy, gdzie stawiamy swoje kroki.

Latarka czołowa czy zwykła?

Górskie warunki sprawiają, że obie wolne ręce mogą być niezbędne. W takich okolicznościach lepiej sprawdzi się czołówka – https://www.polarsport.pl/akcesoria/czo.html. Nie trzeba jej trzymać, jest mała i poręczna – może więc podróżować z nami wszędzie, gdzie chcemy i nie powodować przy tym żadnego dyskomfortu. Jednak jej funkcja nie ogranicza się jedynie do oświetlenia górskich ścieżek. Trasy, które przemierzamy, przebiegają obok jaskiń, do których trudno wejść bez źródła światła. Latarki czołowe idealnie się nadadzą do takich celów i umożliwią urozmaicenie naszej wycieczki.

Comments are closed.