Wybór oświetlenia rowerowego

Wybór oświetlenia rowerowego nie jest prostym zadaniem, ponieważ w sprzedaży dostępnych jest wiele modeli. Osoby mało doświadczone i początkujące mogą się niestety w tym wszystkim pogubić. Wiele osób nie wie jak wybrać oświetlenie rowerowe i na co zwracać największą uwagę.

Wymagania lampek rowerowych

Większość lampek rowerowych bez większych problemów spełnia wymagania prawne, ponieważ przepisy dotyczące tej materii są ogólne i wiele z nich nie wynika. W tym artykule tłumaczymy jak wybrać oświetlenie rowerowe, żeby mogło z powodzeniem służyć przez wiele lat. Warto również zwrócić uwagę na sposób eksploatacji lampek, ponieważ jest to bardzo ważna kwestia. Do jazdy po dużym i dobrze oświetlonym mieście niestety nie przyda się potężne rowerowe oświetlenie o szerokiej wiązce światła oraz mocy tysiąca lumenów. Lepiej mierzyć siłę na zamiary i dobrać coś dostosowanego do swoich osobistych potrzeb. Warty polecenia jest energooszczędny zestaw miejskich lampek rowerowych, który można dostać w bardzo przystępnej cenie. Należy również pamiętać, żeby kupować produkty jedynie w sprawdzonych i renomowanych sklepach rowerowych, które od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. W ten sposób można mieć pewność, że oświetlenie będzie wysokiej jakości, a do tego będzie nam przysługiwać gwarancja. Oczywiste jest, że inny rodzaj oświetlenia będzie potrzebny w trudnych warunkach. Pierwszym parametrem, któremu warto się przyjrzeć jest oczywiście moc oświetlenia. Ilość emitowanego światła jest przedstawiana w lumenach. 

Parametry oświetlenia rowerowego

Jeżeli zależy ci na mocnym oświetleniu to powinieneś wybrać lampki z dużą ilością lumenów. Jeżeli chodzi o jazdę w warunkach miejskich to 100 lumenów powinno spokojnie wystarczyć. Jazda w lesie jest już zdecydowanie bardziej wymagająca i tam sprawdzi się dobrze 1000 lumenów. Oświetlenie rowerowe może także działać w dwóch trybach: migającym oraz ciągłym. Tryb migający jest niezwykle przydatny, jeżeli chcemy komuś zasygnalizować, że znajdujemy się na drodze. Montaż oświetlenia rowerowego nie jest skomplikowany, dlatego nawet mało doświadczone oraz początkujące osoby nie powinny mieć z tym żadnych problemów. Najlepsze jest proste mocowanie, które można wykorzystać w każdych warunkach. Czasami rowerzyści muszą podróżować w opadach deszczu, dlatego oświetlenie rowerowe musi być także wodoodporne. 

Nowoczesne lampki energooszczędne

Wśród ważnych parametrów należy także wymienić czas działania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nowoczesne lampki energooszczędne są w stanie działać bez żadnej przerwy nawet kilkanaście godzin w trybie oszczędnym. Kolorze szosowi korzystają zazwyczaj z akumulatorów lub zwykłych baterii. Baterie można kupić niemal wszędzie, a do tego łatwo wymienić. Akumulator ładowany przez USB jest teoretycznie najbardziej efektywnym oraz praktycznym rozwiązaniem. Należy mieć na uwadze, że jest to też bezpieczne dla środowiska naturalnego. Jest to też doskonały zestaw na długie wyprawy w połączeniu z powerbankiem. W nowoczesnych lampkach stosuje się przeważnie wydajne i energooszczędne diody LED. Tylna lampka jest czerwona, żeby inni uczestnicy ruchu drogowego mogli z dużej odległości zobaczyć poruszającego się rowerzystę.

Comments are closed.