Przyrządy do ćwiczeń

Na czym ćwiczyć? Każdy z nas zadaje sobie pytanie. W zależności od tego czy spędzamy czas na siłowni, czy ćwiczymy w zaciszu domowym, potrzebujemy sprzętu. Marzeniem każdego początkującego sportowca jest posiadanie najlepszego oprzyrządowania i to jak najlepszej firmy. To tak naprawdę nie jest potrzebne. Na początek trzeba w ogóle się zmobilizować. Słomiany zapał to bolączka wielu adeptów sportu.

Wielu zaczynało od ćwiczeń w domu. Od podnoszenia pełnych wody butelek, czy podciągania na drążku zamocowanym na framudze drzwi, prostych tzw. brzuszków, skłonów i przysiadów. Wielu po jakimś czasie rezygnowało. Byli i tacy, którzy wracali do sportu i wreszcie ci, którzy ćwiczą cały czas rozwijając się. Są tacy, którzy ćwiczą w domu i tacy, którzy odwiedzają profesjonalne siłownie.

Najprostsze dostępne na rynku są hantle i ciężarki do ćwiczeń. Hantle generalnie dzieli się na różne rodzaje: regulowane, stałe albo fitness. Materiały użyte do produkcji hantli to najczęściej stal i żeliwo a pokrycie to winyl albo guma. Oferty sklepów sportowych zarówno stacjonarnych jak i internetowych są bardzo bogate. Można znaleźć tam dosłownie każdy ciężarek. Wagi także są różne. Od pół kilograma do kilkudziesięciu kilogramów. W przypadku fitness występują także ciężarki zapinane na rzepy, które z powodzeniem można mocować na nadgarstkach lub kostkach. Takie ciężarki zdają egzamin w przypadku tego rodzaju aktywności. Jeżeli zakup dotyczy kilku różnych hantli i ciężarków, warto mieć stojak na hantle. To bardzo praktyczna rzecz.
W zasadzie w taki sposób można pokrótce scharakteryzować rynek hantli i ciężarków, które są dostępne i które można z powodzeniem stosować w codziennych ćwiczeniach.

Comments are closed.