Pas na siłownie, a bezpieczeństwo podczas podnoszenia ciężarów

Pas kulturystyczny jest jednym z najpopularniejszych akcesoriów ćwiczeniowych wykorzystywanych podczas wysiłku siłowo-wytrzymałościowego. Nie różni się on zbytnio budową od tradycyjnego paska do spodni z tą różnicą, że ma znacznie większe rozmiary. Jego szersza część jest zakładana na lędźwie, a węższa na wysokości jamy brzusznej.

Pasy kulturystyczne idealne na trening 

Wybór pasów treningowych na rynku jest ogromny. Decydując się na zakup każdy kulturysta powinien zwrócić szczególną uwagę na to, aby był on odpowiednio dobrany do jego sylwetki. Dobrej jakości pas na siłownię powinna cechować elastyczność oraz wygoda podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń siłowych. 

Pas na siłownie, a podnoszenie ciężarów 

pasy kulturystyczne na silownie

Dobrej jakości pasy kulturystyczne potrafią skutecznie ochronić sportowców przed kontuzjami oraz niebezpiecznymi urazami mięśni, które to często są spowodowane dużym obciążeniem. Pasy treningowe są bardzo pomocne zwłaszcza podczas obciążenia wynoszącego od osiemdziesięciu procent ciężaru wzwyż. 

Pas treningowy, a ochrona mięśni 

Odpowiednio dobrany do sportowca pas zapewnia istotne wsparcie dla mięśni brzucha oraz struktur głębokich, które to zazwyczaj nie posiadają tak dużej siły, jak gorset mięśniowy znajdujący się na tylnej części tułowia. 
Podczas próby podniesienia ciężarów każdy organizm ludzki gromadzi wzrastające ciśnienie w jamie brzusznej i dzięki temu pozwala na przemieszczenie znacznego obciążenia. 

Z powodu niezbyt dużej siły oraz wytrzymałości poszczególnych struktur ciało pod działaniem obciążenia i oddziałującej grawitacji znacznie ugina się. Może to doprowadzić do wielu niebezpiecznych kontuzji takich jak: zerwanie przyczepu mięśniowego, powstanie przepukliny i wielu urazów kręgosłupa. 

Decydując się na uprawianie kulturystyki warto zadbać o swoje zdrowie i zaopatrzyć się w dobrej jakości pas treningowy, taki jak np z tej oferty: https://swiatsupli.pl/pl/61-pasy.

Comments are closed.