Nocowanie na świeżym powietrzu

Chcesz wybrać się na wyprawę w góry? A może wolisz wypoczynek nad jeziorami? Gdy chcesz przenocować blisko natury, niezastąpiony będzie dobry namiot turystyczny!

Nocowanie w namiocie może być wspaniałą przygodą. Może stać się także pomysłem na tanie wakacje. Dzisiaj, chociaż do dyspozycji mamy wiele hoteli, hosteli czy apartamentów na wynajem, nadal często decydujemy się na namioty – tego typu.

W sklepach można znaleźć obecnie różne rodzaje namiotów – turystyczne, trekkingowe czy też ekspedycyjne. Wybór odpowiedniego modelu pozwala na uzyskanie bezpiecznego schronienia i zapewnia komfortowy nocleg!

Namioty turystyczne – wybierz model spełniający Twoje wymagania!

Przy wyborze odpowiedniego rodzaju namiotu należy pamiętać o tym, aby dopasować go do swoich potrzeb, a także do planowanej wyprawy oraz czasu jej organizacji.

Namioty można podzielić na różne rodzaje:

  • turystyczne – najpopularniejsze, używane podczas biwaków, na obozach wędrownych
  • trekkingowe – przeznaczone specjalnie do używania przy wędrówkach pieszych na dłuższych trasach
  • ekspedycyjne – używane w najcięższych warunkach zimowych

Warto zatem poświęcić więcej czasu na zapoznanie się z różnymi propozycjami producentów i dobór najlepszego namiotu dla siebie. Praktyczne, lekkie modele można kupić także w niskich cenach!

Namioty turystyczne – gdzie można przenocować?

Dzięki namiotom turystycznym przenocować można w wielu punktach. Dobór właściwego miejsca pod nocleg ma przy tym duże znaczenie, dlatego warto wcześniej poświęcić czas na znalezienie najlepszego terenu pod nocleg.

Z namiotem możemy przenocować na wydzielonych kempingach – wówczas do dyspozycji mamy także zaplecze sanitarne. Można także nocować „na dziko”, ale nie we wszystkich miejscach. Nocowanie na prywatnych terenach wymaga uzyskania zgody właściciela. W lasach państwowych można z kolei nocować na wyznaczonych obszarach.

Uwaga! W parkach narodowych i rezerwatach przyrody można biwakować tylko w wyznaczonych miejscach. Zabronione jest rozbijanie namiotów na wydmach i plażach.

Comments are closed.