Na jaki napęd postawić wybierając rowery Kross?

Wybranie nowego roweru Kross na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale niestety wcale tak nie jest. Szeroka i różnorodna oferta jednośladów sprawia, że nawet doświadczeni rowerzyści mają duży problem, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt, który nie zawiedzie na trasie.

Solidny i niezawodny napęd

Jednym z najtrudniejszych zadań jest wybranie porządnego napędu, który zapewni precyzję działania i satysfakcjonującą ilość dostępnych przełożeń. Przeglądając dostępne na rynku rowery Kross należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na przerzutki, ale również na łańcuch i kasety. To właśnie te elementy muszą zmagać się z błotem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, dlatego też powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na wszystkie elementy osprzętu z tej samej grupy, dzięki czemu będzie można uniknąć problemów. Przerzutki, hamulce i klamkomancetki od tego samego producenta są najwygodniejszą konfiguracją. Wynika to oczywiście z tego, że poszczególne podzespoły będą idealnie ze sobą współgrać. Jeżeli wszystkie elementy będą od tego samego producenta, to nie będzie również problemów z serwisowaniem.

rowery Kross

Niezawodne hamulce tarczowe

Wybierając rowery Kross warto zwrócić uwagę nie tylko na komfort, ale również na bezpieczeństwo jazdy (więcej na tej stronie). W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszą się hamulce tarczowe, które oferują dużą moc hamowania i łatwość modulacji. Tarczowe hamulce bez problemu poradzą sobie w każdych warunkach pogodowych. Dla wielu osób olbrzymim atutem technologii tarczowej jest to, że hamulce nie mają wpływu na zużywanie się obręczy kół. Hamulce tarczowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby szybko wytracać prędkość nawet na mokrej i zaśnieżonej drodze.

Comments are closed.