Kask bokserski dla wymagających zawodników

Wybranie dobrego kasku bokserskiego albo ochraniacza na uszy wcale nie jest prostym zadanie zwłaszcza, że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna. Przy zakupie nowego sprzętu warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i cenę, ale przede wszystkim na jakość wykonania.

Jakie wypełnienie?

Kask bokserski ze sklepu Fightershop musi posiadać porządne wypełnienie, które ma olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo boksera. Pamiętać należy o tym, że wypełnienie nie może być za miękkie, ponieważ wówczas sam kask nie będzie w stanie tłumić uderzeń. Twarde kaski z kolei nie amortyzują uderzeń, dlatego też należy omijać je szerokim łukiem. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać porządny kask i ochraniacz na uszy, powinny skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy.

Jakie dodatki powinien mieć kask?

Nowoczesny kask bokserski może posiadać wiele dodatkowych elementów, które nie tylko podnoszą komfort ich użytkowania, ale również zwiększają bezpieczeństwo. W kaskach treningowych przydać może się na przykład dodatkowa ochrona policzków albo dodatkowo ochrona nosa. Dzięki kaskom tego typu będzie można czuć się bezpiecznie nawet podczas bardzo wymagających treningów lub sparingów. Aby zniwelować ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych dla oka „kalafiorów” warto postawić również na solidny ochraniacz na uszy. Wysokiej jakości sprzęt można kupić już od 150zł, ale warto wydać nieco więcej, aby wyposażyć się w produkty z tzw. wyższej półki.

Comments are closed.