Podpowiadamy jak wybrać odpowiednią kurtkę do jazdy rowerem

Kurtka należy do podstawowego ekwipunku każdego rowerzysty. Jest ona niezwykle ważna, bo wpływa na komfort jazdy i umożliwia swobodny ruch. Warto jednak zauważyć, że na rynku dostępne są przeróżne warianty kurtek na rower. Wśród nich możemy wyróżnić kurtki dla profesjonalnych rowerzystów, którzy uprawiają ekstremalną jazdę oraz kurtki przeznaczone dla amatorów, którzy na rower wsiadają wyłącznie w weekendy i jeżdżą po swojej najbliższej okolicy. Czym się od siebie różnią te modele?

Dodatkowe wzmocnienia odzieży

Kurtka na rower, która została zaprojektowana z myślą o osobach uprawiających wyczynowe kolarstwo, zwykle jest wyposażona w dodatkowe wzmocnienia. Dzięki nim ewentualny upadek powinien mieć mniejsze konsekwencje. Oczywiście kurtka do jazdy rowerem nie ma takich ochraniaczy jak ta przeznaczona do podróży motocyklem, ale i tak jest zdecydowanie mocniejsza niż odzież wierzchnia przeznaczona do codziennego użytku. Tutaj szczególną uwagę należy zwrócić na osłony zapobiegające otarciom, które znajdują się na dole pleców oraz przy szyi. Oczywiście rowerzyści, którzy specjalizują się w jeździe wyczynowej w warunkach terenowych, zwykle używają kurtek, które przypominają elastyczną zbroję. Podczas uprawiania tego sportu często dochodzi do wypadków, więc rowerzysta koniecznie musi dbać o siebie.

kurtka rowerowa MTB

Wytrzymałe na trudne warunki atmosferyczne materiały

Kurtki rowerowe dla profesjonalistów są produkowane z bardziej wytrzymałych materiałów. Używa się ich w trudnych warunkach, więc muszą one być do nich dostosowane. Najczęściej kurtki dla profesjonalnych kolarzy są wykonane z materiałów wodoodpornych, które wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, by znów wyglądały świetnie. Materiały te skutecznie chronią też przed deszczem. Mocne materiały przedłużają trwałość i żywotność odzieży, dzięki czemu nie trzeba szybko myśleć o zakupie kolejnej kurtki rowerowej MTB.

Comments are closed.