Jaki plecak turystyczny wybrać? – nie zawsze prosty wybór

Z dnia na dzień oddalamy się od zimy i przybliżamy się do wiosny, w której możemy mieć zaplanowane już wycieczki turystyczne. Zaplanowany już wyjazd jest idealnym pretekstem do sprawdzenia naszego wyposażenia oraz wymiana na nowy egzemplarz bądź zakup całkowicie nowy sprzęt pokroju plecaka. Jednak ilość marek oraz sklepów, które oferują plecaki przeznaczone, to turystycznych podróży częsta bywa przytłaczająca. Z tego też powodu wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki plecak turystyczny będzie dla nich odpowiedni?

Dobry plecak turystyczny

Mówi się, że prawdziwy wędrowca nigdy nie oszczędza na swoim wyposażeniu, a dokładnie na dwóch elementach, czyli odpowiednim plecaku i butach. Jednak dziś skupimy się na plecakach, lecz nie byle jakich tylko turystycznych. Jedynie model odpowiednio dobrany będzie nam się komfortowo nosiło oraz będziemy mogli całkowicie skupić się na otaczającej nas naturze w pełnej okazałości.

Warto zaznaczyć, iż niewygodny czy obcierający plecak stanie się naszą udręko i szybko będziemy chcieli zrezygnować z wycieczki.  Niektórzy chcą oszczędzić i jednocześnie posiadać dobry plecak, który sprawdzi się w wielu scenariuszach.

Niestety rzeczy prezentujące się we wszystkich dziedzinach wspaniale tak naprawdę są do niczego. Na nasze szczęście ta zasada nie obejmuje placków

Pojemność to nie wszystko

Właśnie wybór takiego plecaka zaczyna się od zwrócenia uwagę na pojemność. Pod tym kątem powinien zostać dopasowany do naszych potrzeb. Zbyt duży plecak spowoduje, iż będziemy ze sobą nosić kilka zbędnych kilogramów co na pewno odbije się na nas pod dłuższej podróży.

Ze względu na pojemność plecaki możemy podzielić na trzy klasy:

  • plecaki małe (do 30 litrów) – nadają się do jednodniowych wycieczek poza miasto. Zazwyczaj nie znajdziemy w nich stelaża oraz usztywnień. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób, go przechować wystarczy zwinąć w rulonik i wsadzi do bagażnika czy półki,
  • plecaki średnie (30-50 litrów) – Są to najbardziej uniwersalne i najczęściej kupowane plecaki, gdyż idealnie sprawdza się w weekendowe wyjazdy,
  • plecak duży (powyżej 50 litrów) – modele przeznaczone na dłuższe wyjazdy. Pojemność niektórych plecaków wyprawowych może sięgać nawet 100-120 litrów.

Comments are closed.