Suplementy, które warto stosować na redukcji

Redukcja powinna być dobrze zaplanowana i rozłożona w czasie. Przyjmuje się, że deficyt na poziomie 500 kcal jest bezpieczny. W procesie spalanie tkanki tłuszczowej ważna jest ochrona naszych ciężko wypracowanych mięśni. Podczas długotrwałych treningów, np. cardio może dojść do katabolizmu mięśniowego. Polega to na tym, że organizm wykorzysta niektóre aminokwasy z mięśni jako źródło energii.

Jakie suplementy na redukcji?

Podstawowym suplementem na redukcji jest BCAA. Są to aminokwasy rozgałęzione, a konkretniej leucyna, izoleucyna i walina. Suplement ten przyjmujemy przed i po treningu. Dzięki temu będziemy mieć więcej energii do wykonywania kolejnych powtórzeń, a oprócz tego uchronimy nasze mięśnie. Powinniśmy przyjmować 1 gram na 10 kilogramów masy ciała. Kolejnym suplementem jest kreatyna, która dodaje nam energii na treningu i poprawia proces regeneracji. Kreatynę przyjmujemy w dawce 5-10 gramów na dobę.

Spalacze tłuszczu – czy warto je stosować?

Spalacze tłuszczu mogą przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej, dlatego warto je stosować na redukcji. Najlepiej wybrać te na bazie naturalnych składników. Najlepiej stosować produkty na bazie naturalnych składników. Takie spalacze będą zawierać ekstrakt z zielonej herbaty, piperynę, kapsaicynę i kofeinę.

Bcaa znajdziesz w ofercie Swiatsupli.pl

Comments are closed.