Wawrinka nie zagra w Rotterdamie, Tomic opuści Puchar Davisa

| Autor:

Dzisiejszy przegląd prasy rozpoczynamy od pełnej nadziei wypowiedzi Mirosława Skrzypczyńskiego, który planuje przejąć rządy w Polskim Związku Tenisowym. Nieco gorsze informacje mamy natomiast dla fanów Stana Wawrinki i Bernarda Tomica. Pierwszy z nich z powodu kontuzji nie zagra w Rotterdamie, natomiast Australijczyk znów opuści rozgrywki o Puchar Davisa.

przegląd-prasy-5
Jon S / Flickr.com / licencja (CC BY 2.0)

POLSKA

Przegladsportowy.pl. Być może już niedługo nastąpią zmiany w Polskim Związku Tenisowym. O stanowisko prezesa w majowych wyborach ubiegać się będzie Mirosław Skrzypczyński, którego popierają między innymi Robert Radwański oraz Jerzy Janowicz senior. – Już dawno środowisko nie było zjednoczone tak jak teraz. Obecne władze PZT nie mają mają ani pomysłów, ani strategii, jak zmieniać nasz tenis – mówi sam kandydat. Skrzypczyński wydaje się mieć ideę, która odczaruje wreszcie niemoc polskiego „białego sportu”. – Moim zdaniem potrzebny jest nam „tenisowy Boniek”. On odczarował futbol nie tylko jeśli chodzi o reprezentację, ale całą otoczkę i atmosferę. Zaproponował model dobrego, nowoczesnego zarządzania – dodał.

ŚWIAT

Tennisworldusa.org. Druga „rakieta” reprezentacji Australii nie będzie bronić barw narodowych również w ćwierćfinałach Pucharu Davisa. Jak dowiedziała sie stacja Fox Sports, Bernard Tomic opuści po raz kolejny mecz w Davis Cup. 24-latek nie wystąpił także w ubiegłotygodniowym spotkaniu przeciwko Czechom, ze względu na inne plany w kalendarzu. Z tego powodu niezadowolony był kapitan Australijczyków, Lleyton Hewitt, który oskarżył ojca tenisisty o zbyt duży wpływ na decyzje, podejmowane przez Bernarda.

Tennis.com. Turniej ATP w Rotterdamie stracił największą gwiazdę. Trzeci na światowych listach Stan Wawrinka musiał wycofać się z rozgrywek z powodu kontuzji kolana, nabytej podczas Australian Open. Szwajcar był niezwykle aktywny w pierwszym miesiącu nowego sezonu, wygrywając siedem z dziewięciu spotkań. W Holandii Stan triumfował przed dwoma laty.

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz