Urszula wraca i wygrywa, Agnieszka czeka na rywalkę

| Autor:

Występująca w turnieju ITF w Surprise Urszula Radwańska odniosła wczoraj swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Swój mecz w imprezie tej samej rangi, tyle że w Bergamo, wygrała we wtorek także Iga Świątek. W dzisiejszym przeglądzie przytaczamy również fragmenty interesującego wywiadu z Agnieszką Radwańską, która dziś ma rozegrać pierwszy pojedynek w zawodach w Dausze oraz informujemy o rozstaniu w obozie Rafaela Nadala.

Urszula Radwańska
Tatiana/Flickr.com / CC BY-SA 2.0

POLSKA

Przegladsportowy.pl. Urszula Radwańska zaliczyła zwycięski powrót na kort po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej mononukleozą. W pierwszej rundzie turnieju ITF na kortach twardych w Surprise Polka pokonała Amerykankę Jacqueline Cako 6:3, 6:4. W całym spotkaniu krakowianka aż sześć razy przełamywała swoją rywalkę i po 99 minutach gry mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w 2017 roku. Jej kolejną przeciwniczką będzie zwyciężczyni pojedynku pomiędzy Nadią Podorowską, a Jaqueline Cristian.

Zwycięstwo w zawodach na szczeblu ITF odniosła wczoraj także Iga Świątek. Występująca w Bergamo 15-latka z Warszawy, po tym jak bez większych problemów przeszła przez eliminacje, w pierwszej rundzie turnieju głównego rozbiła Włoszkę Verenę Meliss 6:1, 6:1. W środę Polka będzie walczyć o awans do ćwierćfinału, a jej rywalką będzie Szwajcarka, Susan Bandecchi.

ŚWIAT

Sport360.com. Z okazji startu turnieju w Dausze Agnieszka Radwańska udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała m.in. o tym czy odczuwa na korcie swój wiek. – Mentalnie czuję się dużo młodsza, ale z kolei już fizycznie dużo starsza. Ciężko to wszystko jednoznacznie ocenić, jestem w rozgrywkach już 11 lat, to naprawdę długi czas – powiedziała polska rakieta numer jeden. Polka wypowiedziała się także na temat sprzętu, którym gra od początku tego sezonu – Decyzja o zmianie rakiety po tym jak grałam poprzednim modelem przez kilka lat była trudna. Myślę, jednak, że był to jeden z ostatnich momentów, w którym mogłam dokonać takiej zmiany. Zastanawiałam się nad tym już dłuższy czas i w okolicach Świąt powiedziałam w końcu „Dlaczego nie? Pora coś zmienić” – dodała. Przy okazji wywiadu krakowianka pobrała także krótką lekcję języka arabskiego. Zobaczcie jak jej poszło.

Radwańska jest rozstawiona w Dausze z numerem czwartym i jeśli pozwoli na to pogoda, rozegra dzisiaj swój pierwszy mecz w imprezie. Jej przeciwniczkę wyłoni dokończenie pojedynku pomiędzy Karoliną Woźniacką, a Kiki Bertens, który z powodu opadów deszczu został przerwany przy stanie 2:2.

Atpworldtour.com. Toni Nadal potwierdził medialne doniesienia z ostatnich dni i ogłosił, iż wraz z końcem sezonu przestanie być szkoleniowcem Rafaela Nadala. – Podjąłem już decyzję, gdy byliśmy w Australii. Myślałem o tym w ostatnim czasie i uznałem, że to właściwy moment na taki krok. Od przyszłego roku będę miał możliwość bycia trenerem w akademii na Majorce i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Rafael z pewnością będzie perfekcyjnie prowadzony przez Carlosa Moyę – powiedział Hiszpan.

Udostępnij:

Dodaj komentarz