Jubileusz Tsongi i awans do finału w Rotterdamie

| Autor:

Jo-Wilfried Tsonga odniósł 400. zwycięstwo w karierze! Francuz w 72 minuty rozprawił się z Tomasem Berdychem w półfinale turnieju ABN AMRO World Tennis Tournament, pokonując go w jednostronnym pojedynku 6:3,6:4. Jego rywalem w walce o tytuł będzie zwycięzca meczu David Goffin – Pierre-Hugues Herbert.

Jo Wilfried Tsonga
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

Jo-Wilfried Tsonga bez straty seta awansował do finału turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Tym samym podarował sobie wyjątkowy prezent, ponieważ było to jego 400. zwycięstwo w zawodowej karierze. W półfinale triumfował nad Tomasem Berdychem 6:3,6:4. W drodze do tej fazy drabinki pokonywał kolejno: Stefanosa Tsitsipasa, Gillesa Mullera oraz turniejową „jedynkę” Marina Cilica. Warto odnotować, że żaden z jego przeciwników nie potrafił odebrać Francuzowi seta. W dzisiejszym meczu Czech nie umiał znaleźć skutecznego sposobu na pokonanie oponenta, przede wszystkim był bezbronny przy jego podaniu. W tym elemencie Tsonga był niemal bezbłędny, zwyciężył 88% piłek po trafionym pierwszym serwisie. Ponadto Berdych nie miał choćby jednej szansy na przełamanie, natomiast jego rywal wykorzystał 3/5 breaków. Było to drugie spotkanie tych tenisistów w tym roku, poprzednio w Dosze górą był Berdych.

31-latek od początku sezonu jest w dobrej dyspozycji. Dwukrotnie awansował do ćwierćfinału (w tym raz w Australian Open), a raz uległ w półfinale, tym razem będzie walczył o turniejowe zwycięstwo. Długo jego sympatycy musieli czekać na finał z jego udziałem, ostatni raz wystąpił w tej fazie w Erste Bank Open (30 września ubiegłego roku). Został pokonany w„dwusetówce” przez Andy Murraya. Tsonga będzie jutro walczył o 13 tytuł w karierze i patrząc na osiągane przez niego rezultaty, to on będzie faworytem.

Źródło: własne/atpworldtour.com

Udostępnij:

Dodaj komentarz