Skrót meczu: Mischa Zverev – Andy Murray (Australian Open 2017)

| Autor:

Mischa Zverev sensacyjnie wygrał z Andym Murrayem w czwartej rundzie Australian Open. Niemiec pokonał Brytyjczyka 7:5, 5:7, 6:2, 6:4. Zobacz skrót meczu Zverev – Murray i sprawdź, jakimi zagraniami popisał się 29-latek w starciu z liderem rankingu ATP.

Mischa Zverev
robbiesaurus / Flickr.com / licencja (CC BY-SA 2.0)

Po tym, jak z turnieju sensacyjnie odpadł Novak Djoković, Murray miał wreszcie wygrać pierwszą lewę Wielkiego Szlema. Zverev co prawda w drodze do czwartej rundy pokonał grającego z „19.” Johna Isnera, ale mało kto podejrzewał, że w starciu z liderem rankingu ATP ugra choćby seta. Kibice, którzy planowali oglądać mecz Zverev – Murray na żywo, zapewne liczyli na bezproblemowe zwycięstwo tego pierwszego.

Już pierwszy set miał zaskakujący przebieg. Brytyjczyk dwukrotnie przełamywał Niemca, ale nie był w stanie utrzymać przewagi. Zverev z kolei w jedenastym gemie wykorzystał break pointa, a za chwilę skończył partię. W drugiej Murray prowadził już 3:0, żeby po pięciu kolejnych gemach remisować 4:4. Ostatecznie jednak dopiął swego w dwunastym gemie wyrównując stan rywalizacji. W trzecim secie Niemiec wykorzystał dwie z trzech wywalczonych szans na przełamanie, a także obronił się przed breakiem. Seta wygrał do dwóch. W ostatnim 50. w rankingu ATP tenisista już na początku przełamał Brytyjczyka. Jak się później okazało, był to jedyny break w całej partii. Zobacz skrót meczu Zverev – Murray, a także inne tenisowe wideo publikowane na łamach portalu Tenisplus.pl.

Źródło: własne/youtube.com