Skrót meczu: Agnieszka Radwańska – Elise Mertens (Dubai Duty Free Tennis Championships 2017)

| Autor:

Zwycięstwo 6:3, 6:2 nad Elise Mertens dało Agnieszce Radwańskiej awans do 1/8 finału turnieju WTA w Dubaju. Polka zagra jutro z Cici Bellis. Najciekawsze akcje dzisiejszego spotkania prezentujemy w jego skrócie.

Aga Radwańska US Open
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

Po porażce w pierwszym meczu zawodów w Dosze, Agnieszka Radwańska przeniosła się do Dubaju. Rozstawiona z numerem czwartym Polka rozpoczęła rywalizację od drugiej rundy, w której jej rywalką była Belgijka. Elise Mertens najpierw przebrnęła przez kwalifikacje, a w turnieju głównym pokonała Tsvetanę Pironkovą w dwóch szybkich setach. Mecz Radwańska – Mertens na żywo można było oglądać w Polsce po godzinie dwunastej.

Pojedynek lepiej rozpoczęła notowana na 80. miejscu w rankingu WTA Belgijka. Wyszła szybko na prowadzenie 2:0, jednak Radwańska otrząsnęła się i na swoim koncie zapisała pięć kolejnych gemów. To pozwoliło spokojnie wygrać premierową odsłonę i z nadziejami patrzyć na dalszą część boju. Po festiwalu przełamań w drugiej partii to Polka uspokoiła grę i ponownie osiągnęła prowadzenie 5:2. Oglądając skrót meczu Radwańska – Mertens zobaczycie, jak biało-czerwona przypieczętowała zwycięstwo.

Źródło: własne/youtube.com

Udostępnij:

Dodaj komentarz