Skrót meczu: Jerzy Janowicz – Grigor Dimitrow (Garanti Koza Sofia Open 2017)

| Autor:

Jerzy Janowicz mimo wygranego pierwszego seta nie zdołał pokonać Grigora Dimitrowa w drugiej rundzie Garanti Koza Sofia Open. Polak przegrał z Bułgarem 6:4, 3:6, 5:7. Zobacz skrót meczu Janowicz – Dimitrow i to, jak w starciu z reprezentantem gospodarzy zaprezentował się Polak.

jerzy-janowicz-hard-court
Tatiana / Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Zdecydowanym faworytem przed spotkaniem był tegoroczny półfinalista Australian Open. Dimitrow jak do tej pory ma bardzo udany sezon. Z racji wolnego losu w pierwszej rundzie to właśnie starciem z Janowiczem rozpoczynał rywalizację w Sofii. Polscy kibice, którzy zdecydowali się oglądać mecz Janowicz – Dimitrow na żywo, po spotkaniu Polaka z Dudim Selą z pewnością liczyli na miłą niespodziankę.

Po pierwszym secie wiele wskazywało na to, że do niej dojdzie. Nasz tenisista prezentował się na korcie bardzo dobrze. Partię otwierającą wygrał do czterech. Niestety, w drugim secie przy stanie 1:2 dla Polaka nastąpił przełom. Dimitrow przełamał rywala i zaczął grać pewniej, dzięki czemu wyrównał stan rywalizacji. W ostatniej partii walka była wyrównana. Niestety przez niewymuszone błędy Polaka w końcówce spotkanie wygrał Bułgar. Zobacz skrót meczu Janowicz – Dimitrow, a także inne tenisowe wideo publikowane na łamach portalu Tenisplus.pl.

Źródło: własne/youtube.com