Skrót meczu: Jerzy Janowicz – Dudi Sela (Garanti Koza Sofia Open 2017)

| Autor:

Jerzy Janowicz wygrał w Sofii mecz pierwszej rundy z Dudim Selą. Polak pokonał Izraelczyka 6:4, 6:4. Zobacz skrót meczu Janowicz – Sela i to, w jakim stylu nasz tenisista wygrał pierwszy mecz na najwyższym szczeblu od października 2015 roku.

Jerzy-Janowicz-dark
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

Janowicz przyjechał do stolicy Bułgarii po porażce w drugiej rundzie challengera w Quimper z Adrianem Mannarino. Sela z kolei ostatnio grał z reprezentacją w Pucharze Davisa. W meczu z Portugalią w singlu przegrał z Gastao Eliasem. Polscy kibice, którzy planowali oglądać mecz Janowicz – Sela na żywo, liczyli przede wszystkim na odrodzenie swojego rodaka.

Już w pierwszym gemie Polak wywalczył dwa break pointy, których jednak nie był w stanie zamienić na przełamanie. Dopiął swego w gemie siódmym – „lacostowskim”. Przewagi już nie oddał, dzięki czemu seta wygrał do czterech. W drugiej partii Polak prowadził już 3:1. Izraelczykowi udało się co prawda wyrównać, ale Janowicz po raz drugi przełamał rywala. Nasz tenisista nie wypuścił nadarzającej się okazji i w nagrodę w kolejnej rundzie zmierzy się z Grigorem Dimitrowem. Zobacz skrót meczu Janowicz – Sela, a także inne tenisowe wideo publikowane na łamach portalu Tenisplus.pl.

Źródło: własne/youtube.com

Udostępnij:

Dodaj komentarz