Skrót meczu: Jerzy Janowicz – Yannik Reuter (Challenger Quimper 2017)

| Autor:

Po występie w Australian Open Jerzy Janowicz zdecydował się wziąć udział w turniejach nieco niższej rangi. W pierwszej rundzie challengera w Quimper pokonał 6:2, 6:3 Yannika Reutera z Belgii. Oglądając skrót tego spotkania zobaczycie w jakiej formie jest czołowy polski tenisista.

Jerzy Janowicz USA
Kenneth Hong/Flickr.com/ licencja(CC BY-ND 2.0)

Po mogącej napawać optymizmem porażce w pięciu setach z Marinem Ciliciem, Jerzy Janowicz udał się do francuskiego Quimper, gdzie dostał od organizatorów dziką kartę. W pierwszej rundzie Polak trafił na notowanego o 55 miejsc wyżej Belga – Yannika Reutera. 25-latek to zawodnik, grający głównie w challengerach. W turnieju wielkoszlemowym w Melbourne swój udział zakończył na drugiej rundzie eliminacji, więc kibice, którzy oglądali mecz Janowicz – Reuter na żywo to w postaci łodzianina upatrywali faworyta.

Nie inaczej było na samym korcie. O przebiegu gry na szybkim korcie w hali decydował między innymi serwis, po którym Jurek zdobywał wiele punktów. Polak przełamując Belga już w trzecim gemie ustawił sobie partię, a nieco później powiększył rozmiary zwycięstwa. Jak zobaczycie, oglądając skrót meczu Janowicz – Reuter, druga odsłona znacznie dłużej trzymała widzów w niepewności. Tenisiści utrzymywali swoje serwisy przez pięć początkowych gemów, a jako pierwszy break-pointów musiał bronić łodzianin. Odparł on jednak ataki rywala i niedługo później, po dwóch przełamaniach, przypieczętował awans do drugiej rundy rozgrywek. Zmierzy się w niej z najwyżej rozstawionym Adrianem Mannarino.

Źródło: własne/youtube.com

Udostępnij:

Dodaj komentarz