Skrót meczu: Jerzy Janowicz – Adrian Mannarino (Challenger Quimper 2017)

| Autor:

We wczorajszym meczu drugiej rundy challengera we francuskim Quimper Jerzy Janowicz nie sprostał najwyżej rozstawionemu Adrianowi Mannarino. Polak przegrał 4:6, 6:3, 4:6 i pożegnał się z turniejem. O wyniku zadecydowały błędy łodzianina w kluczowych momentach, które zobaczycie oglądając skrót tego spotkania.

Jerzy Janowicz BNP
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

Kibice, którzy wczoraj wieczorem oglądali mecz JanowiczMannarino na żywo z pewnością liczyli na drobną niespodziankę ze strony Polaka, który odbudowuje swoją formę. Łodzianin w pierwszej rundzie bezproblemowo ograł bowiem Yannika Reutera, co mogło napawać optymizmem.

Mecz już od pierwszych piłek był wyrównany i zapowiadał interesującą batalię. Spore znaczenie na szybkich kortach miał oczywiście serwis, którym nieco lepiej operował reprezentant gospodarzy. Kilka błędów Janowicza pozwoliło rozstawionemu z „jedynką” Francuzowi przełamać biało-czerwonego i zgarnąć pierwszą odsłonę. Druga partia z kolei przebiegała po myśli Polaka, który wygrał ją do trzech. Decydujący set był niezwykle zacięty, a o jego losach zaważył ostatni gem. Przy swoim serwisie łodzianin przegrał trzy pierwsze wymiany, natomiast po obronieniu jednego meczbola posłał w siatkę woleja, co zobaczycie oglądając skrót meczu Janowicz – Mannarino.

Źródło: własne/youtube.com

Udostępnij:

Dodaj komentarz