Skrót meczu: Roger Federer – Stan Wawrinka (Australian Open 2017)

| Autor:

Roger Federer został pierwszym finalistą tegorocznego Australian Open. Szwajcar pokonał swojego rodaka Stana Wawrinkę 7:5, 6:3, 1:6, 4:6, 6:3. Zobacz skrót meczu Federer – Wawrinka i to, w jakim stylu były lider rankingu ATP zapewnił sobie udział w finale.

Roger Federer
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

W Melbourne Federer prezentuje się świetnie. W drodze do półfinału pokonał między innymi Tomasa Berdycha i Keia Nishikoriego. Prawdziwym sprawdzianem miało być dla niego starcie z Wawrinką, który wcześniej musiał sobie poradzić z Viktorem Troickim i Jo-Wilfriedem Tsongą. Kibice, którzy planowali oglądać mecz Federer – Wawrinka na żywo, spodziewali się widowiska godnego walki o finał Australian Open. I nie zawiedli się.

Pierwsze dwa sety zapisał na koncie Federer. Wawrinka w tym czasie wywalczył co prawda dwie szanse na przełamanie, ale żadnej z nich nie zamienił na breaka. 31-latek dopiął swego w trzeciej partii, w której wykorzystał dwa z trzech break-pointów. Dwa przełamania zaliczył również w kolejnej, dzięki czemu wyrównał stan meczu. Ostatnie słowo należało jednak do Federera. W decydującym secie wygrał podanie rywala rywala przy stanie 3:2 i utrzymał prowadzenie, dzięki czemu awansował do swojego pierwszego finału wielkoszlemowego turnieju od US Open w 2015 roku. Zobacz skrót meczu Federer – Wawrinka, a także inne tenisowe wideo publikowane na łamach portalu Tenisplus.pl.

Źródło: własne/youtube.com