Skrót meczu: Roger Federer – Kei Nishikori (Australian Open 2017)

| Autor:

Roger Federer pokonał Keia Nishikoriego 6:7(4), 6:4, 6:1, 4:6, 6:3 i awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open. Dla 35-latka to już 13. awans do tego etapu turnieju w Melbourne w karierze. W skrócie meczu Federer – Nishikori zobaczysz, w jakim stylu Szwajcar poradził sobie z Japończykiem.

Roger Federer Indian Wells
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

Grający z „17” Federer do starcia z rozstawionym z „piątką” Nishikorim przystąpił po fantastycznym meczu z Tomasem Berdychem. Dodatkowo bilans bezpośrednich spotkań z Japończykiem był dla niego lepszy – z sześciu dotychczas rozegranych w ramach zawodów ATP spotkań wygrał cztery (w tym trzy ostatnie). Z kolei dla piątego tenisisty rankingu ATP starcie z czterokrotnym zwycięzcą Australian Open był pierwszym poważnym sprawdzianem w tym turnieju.

Kibice oglądający mecz Federer – Nihiskori na żywo po pierwszych czterech gemach mogli przecierać oczy ze zdumienia. Szwajcar przegrywał 0:4. Udało mu się co prawda doprowadzić do tie-breaka, ale na swoją korzyść rozstrzygnął go Japończyk. Drugi i trzeci set należały już do Federera. Pozwolił w nich Nishikoriemu doprowadzić do zaledwie jednego break pointa, a sam czterokrotnie go przełamywał. Piąty tenisista rankingu ATP odgryzł się w kolejnej partii – wygrał ją do czterech i do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był piąty set. W nim szybko na prowadzenie 3:0 wyszedł były lider rankingu ATP. Japończyk nie był w stanie tak jak Federer w pierwszej partii odrobić straty, przez co zakończył przygodę z tegorocznym Australian Open na czwartej rundzie Zobacz skrót meczu Federer – Nishikori, a także inne tenisowe wideo publikowane na łamach naszego portalu.

Źródło: własne/youtube.com