Radwańska rozpoczyna grę w Dubaju, Federer i Berdych promują nowy turniej

| Autor:

Agnieszka Radwańska we wtorek zagra swój pierwszy mecz w silnie obsadzonym turnieju w Dubaju. Pierwszą rywalką krakowianki będzie Belgijka Elise Mertens. W przeglądzie prasy przeczytacie także o nowym turnieju, który promują m. in. Roger Federer i Tomas Berdych, a także o pochlebnych opiniach, jakie płyną w kierunku Igi Świątek.

POLSKA

Przegladsportowy.pl. Były trener Marty Domachowskiej i Angelique Kerber Paweł Ostrowski bardzo pochlebnie wypowiada się na temat Igi Świątek. Wskazuje m. in. na wielki potencjał młodej polskiej tenisistki. – Widać, że chce sięgnąć gwiazd, że nie ma litości, że jak chwyci za gardło, to już nie puszcza. Na korcie jest brutalna i to także świadczy o jej klasie oraz możliwościach. Proszę spojrzeć, co się tutaj dzieje. Iga nie wygrywa, a nokautuje. Psychikę ma tak mocną jak Agnieszka Radwańska, tylko oprócz głowy ma jeszcze „guna”. Jak przyłoży, rywalki kulą się ze strachu – powiedział Ostrowski, który podpowiada również, jak Świątek powinna układać plany startowe. – Idze przede wszystkim doradzam to, żeby kupowała dzikie karty. Czasami warto wydać trochę pieniędzy, bo jedna wygrana runda w dużym turnieju to, powiedzmy, 20 punktów. Czyli kilka-kilkanaście razy więcej niż w imprezach rozgrywanych w tych różnych małych „pipidówach”. Taki przeskok oznacza także, że oszczędza się siły i zdrowie na tę prawdziwą karierę w tourze. Jeśli zawodniczka na tym etapie będzie goniła z zawodów na zawody, szybko się wyeksploatuje – dodaje trener Ostrowski.

ŚWIAT

Wtatennis.com. Agnieszka Radwańska rozpocznie we wtorek udział w turnieju w Dubaju. Polka w pierwszej rundzie otrzymała od organizatorów „wolny los” i zacznie od meczu drugiej rundy. Jej rywalką będzie 21-letnia Belgjika Elise Mertens, która dość nieoczekiwanie pokonała w pierwszej rundzie Cwetanę Pironkową. Dla Radwańskiej spotkanie z Belgijką będzie poważnym wyzwaniem, bowiem młoda tenisistka wygrała w tym roku turniej w Hobart, w całej imprezie nie tracąc ani jednego seta. Polka ma z Dubaju bardzo dobre wspomnienia. W 2012 roku triumfowała w całej imprezie, w finale pokonując Niemkę Julię Goerges. Spotkanie Radwańskiej z Mertens jest zaplanowane jako drugie w kolejności od 8.00 czasu polskiego.

Lavercup.com. Roger Federer udał się do Pragi, aby wspólnie z Tomasem Berdychem promować Puchar Lavera. Impreza odbędzie się w dniach 22-24 września w hali O2 Arena. W turnieju wezmą udział najlepsi tenisiści z Europy oraz z Reszty Świata. Wielkim entuzjastą tego wydarzenia jest Federer, który był jednym z pomysłodawców tej imprezy. – Puchar Lavera to najbardziej ekscytujący turniej w tenisie od wielu lat, dlatego nie mogę się już doczekać wspólnych występów u boku moich kortowych rywali, takich jak Rafa i Tomas. Tak naprawdę to nigdy nie mieliśmy okazji, aby być w jednej drużynie, grać razem debla i wspierać się. To będzie nowe doświadczenie dla tenisistów i fanów, dlatego cieszę się, że pierwsza edycja Pucharu Lavera odbędzie się w tak pięknym mieście jak Praga – powiedział szwajcarski mistrz. Wiadomo już, że kapitanem drużyny Europy będzie Bjorn Borg, natomiast Resztę Świata poprowadzi John McEnroe.

Udostępnij:

Dodaj komentarz