Żona Haasa ripostuje, Szwajcarzy znów osłabieni

| Autor:

Agnieszka Radwańska ma zagrać wybitnie podczas Australian Open. Tak ocenił były trener Angelique Kerber. Tymczasem znów czeka nas Puchar Davisa bez Rogera Federera i Stana Wawrinki. W przeglądzie prasy przeczytacie również o tym, jak Sara Foster dzielnie staje za mężem, Tommym Haasem.

Federer & Wawrinka
Marianne Bevis/Flickr.com / CC BY-SA 2.0

POLSKA

Przegladsportowy.pl. Paweł Ostrowski, były trener Angelique Kerber i Marty Domachowskiej ocenił grę Agnieszki Radwańskiej. – Radwańska to moim zdaniem jedna z najlepiej rozkładających siły tenisistek świata – powiedział. – Takie imprezy jak ta wygrywa nawet wówczas, gdy daje z siebie jedynie 70 procent. Wybitnie krakowianka ma zagrać dopiero podczas Australian Open. Będzie tam w gronie faworytek, choć nieobecność kilku gwiazd moim zdaniem jej specjalnie nie pomoże. Jeśli nasza tenisistka chce się liczyć w rywalizacji o tytuł w Melbourne, musi nauczyć się radzić sobie w meczach, w których spisuje się słabiej. Takie pojedynki w długiej imprezie na pewno też jej się zdarzą i chodzi o to, by kryzysy przechodzić suchą nogą. Po tym, co zobaczyłem w styczniu, o dyspozycję Radwańskiej jestem jednak spokojny – dodał Ostrowski.

ŚWIAT

Skysports.com. Roger FedererStan Wawrinka po raz kolejny nie wystąpią w pierwszej rundzie Pucharu Davisa. Reprezentacja Szwajcarii w lutym będzie mierzyć się ze Stanami Zjednoczonymi. Zamiast nich w składzie Helwetów zobaczymy Marco ChiudinelliegoHenriego LaaksonenenaAdriena BosselaAntoine Belliera. Najwyżej z nich notowany jest Chiudinelli, który zajmuje 128. miejsce w rankingu. Nie znamy jeszcze składu ich przeciwników, aczkolwiek jeśli zdecydują się na najlepszy skład to mogą być to zawodnicy z miejsc rankingowych od 19 do 33, z Johnem Isnerem na czele. Oznacza to, że powtórzenie sukcesu z 2014 roku, gdy Szwajcarzy triumfowali w Pucharze Davisa może okazać się bardzo trudne.

Tennisworldusa.org. Tommy Haas podczas Australian Open wróci do tenisa po 15-miesięcznej przerwie do gry. Tenisista mierzył się z wieloma kontuzjami, przeszedł sporo operacji, ma 38 lat, ale postanowił znów spróbować zmierzyć się na korcie. Dziennikarz sportowy, Ricky Dimon na Twitterze zażartował z powrotu Niemca. – W czym dokładniej będzie grał Tommy Haas podczas Australian Open? W tenisa na wózku inwalidzkim? – napisał. Jego post spotkał się z reakcją żony Haasa. – Wydaje mi się, że miałeś na myśli: „jakże inspirujące jest to, że były numer 2 rankingu, 38 latek, po 15 operacjach będzie znowu grał”… idiota – odpowiedziała. Haas w pierwszej rundzie turnieju w Melbourne zagra z Benoitem Pairem.

Instagram.com/SerenaWilliams. Zastanawialiście się, jak tańczy Serena Williams? Amerykanka wzięła udział w kampanii reklamowej bielizny sportowej.

Twitter.com/Melbourne. Tweet dnia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz