Wywiad Tenis+


Marta Domachowska
/ Marta Domachowska w stroju firmy Desire

Marta Domachowska: Pomysł stworzenia firmy odzieżowej był spontaniczny

| Autor: Marcin Michalewski

Desire to nowa marka odzieżowa, którą stworzyły byłe tenisistki: Marta Domachowska i Magdalena Sekrecka. – Znałyśmy potrzeby odbiorców czynnie uprawiających sport i postanowiłyśmy to wykorzystać – przyznaje w wywiadzie dla naszego portalu Domachowska, którą zapytaliśmy również o wprowadzenie kolekcji tenisowej oraz możliwość gry w tych strojach jej partnera, Jerzego Janowicza.

Klaudia Jans-Ignacik clay
Carine06/Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Klaudia Jans-Ignacik: Skończyłabym karierę o wiele szybciej i nie pojechała do Rio

| Autor: Mateusz Białas

Klaudia Jans-Ignacik na US Open zakończyła swoją karierę tenisową i skupi się teraz na prowadzeniu reprezentacji Polski w Pucharze Federacji. W rozmowie z portalem Tenisplus.pl tenisistka ujawnia także swoje pozostałe plany na przyszłość, uchyla rąbka tajemnicy na temat swojego życia oraz komentuje niedawne zmiany w czołówce klasyfikacji najlepszych tenisistek.

Johan Kriek Tennis
Facebook: Johan Kriek Tennis Academy

Johan Kriek: Janowicz może zaskoczyć sam siebie, trudna droga Radwańskiej

| Autor: Marcin Michalewski

– Jeżeli Jerzy Janowicz będzie w stanie zachować „zimną głowę” w australijskim upale, to może zaskoczyć sam siebie i nawet zwyciężyć z Johnem Isnerem – twierdzi dwukrotny mistrz Australian Open, Johan Kriek. Amerykanin stawia jednak na wygraną swojego rodaka. W rozmowie z portalem Tenisplus.pl były tenisista stwierdza, że najważniejszym meczem Agnieszki Radwańskiej w tym turnieju może być potyczka z Petrą Kvitovą.

Martin Rocca Coco
Martin Rocca Coco ze swoimi podopiecznymi.

Martin Rocca Coco: Zagrania Radwańskiej mógłbym oglądać codziennie!

| Autor: Piotr Andraka

Specjalnie dla Czytelników naszego portalu. Martin Rocca Coco to dyrektor szkoły tenisowej Junior FC Sant Cugat-Barcelona. W rozmowie z portalem Tenisplus.pl opowiada o systemie szkolenia w Hiszpanii i wyjaśnia, dlaczego tenis jest w jego kraju tak bardzo popularny. Nie mogło się obejść także bez pochwał dla Agnieszki Radwańskiej.

Paula Kania-2015
B&O PRESS PHOTO

Paula Kania: Tenis to nie skok ze spadochronem

| Autor: Marcin Michalewski

Paula Kania ma za sobą kolejny sezon w tourze WTA. Tegoroczne granie tenisistka z Sosnowca zakończyła już w październiku, aby odpocząć i rozpocząć różniący się od poprzednich okres przygotowawczy. W wywiadzie z portalem Tenisplus.pl sosnowiczanka podsumowała miniony sezon i opowiedziała o emocjach towarzyszących… skokowi ze spadochronem.

Martina Lutkova Katowice Open
katowiceopen.com

Martina Lutkova, supervisor Katowice Open: Turniej idzie w dobrym kierunku

| Autor: Marcin Michalewski

Turniej Katowice Open 2015 nie zebrał tak dobrych opinii ze strony kibiców, jak edycja z 2014 roku. Mimo tego supervisor imprezy, Martina Lutkova z federacji WTA widzi wiele pozytywów i chwali tegoroczne zawody nawet mimo niższej frekwencji, która wyniosła 22 tysiące widzów (przed rokiem Spodek odwiedziło ponad 30 tysięcy osób). – To bardzo dobry wynik w porównaniu do innych turniejów rangi WTA International rozgrywanych w Europie – przekonuje Lutkova w wywiadzie dla Tenisplus.pl.

Rainer Schuettler
Tennis-university.eu

Rainer Schuettler: Australian Open to specyficzny turniej

| Autor: Marcin Michalewski

W 2003 roku w Melbourne Rainer Schuettler osiągnął najlepszy wielkoszlemowy wynik w karierze – dotarł do finału Australian Open. Po drodze pokonał takich graczy jak: Andy Roddick, David Nalbandian czy James Blake. Z byłym niemieckim tenisistą rozmawialiśmy o specyfice australijskiej imprezy, tegorocznych faworytach i szansach na sukces niżej klasyfikowanych zawodników.

Alicja Rosolska: Reprezentacja osłodą minionego sezonu

| Autor: Marcin Michalewski

Alicja Rosolska w znacznym stopniu przyczyniła się do tego, że w lutym Polska zagra w Grupie Światowej Fed Cup. – Pod względem indywidualnym spodziewałam się po tym sezonie więcej, ale patrząc przez pryzmat reprezentacji, to był niesamowity rok – mówi w wywiadzie dla Tenisplus.pl Rosolska.

Mateusz Kowalczyk 003
Archiwum tenisisty / CC BY-SA 2.0

Mateusz Kowalczyk: Chciałem grać w singla, ale nie miałem wyjścia

| Autor: Marcin Michalewski

Mateusz Kowalczyk, który w grze podwójnej w Stuttgarcie wywalczył pierwszy tytuł rangi ATP nie ukrywa, że na debla postawił z konieczności. – Bardzo dużo zależało od finansów, a w przypadku singla był to dla mnie za duży wydatek – mówi w wywiadzie dla „Tenis+”. Opowiada on również m.in. o swoim ekspresyjnym zachowaniu i częstych zmianach deblowych partnerów…