Artykuły


Open Tennis tenis ziemny
Northridge Alumni Bear Facts/Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Partnerzy do gry w tenisa w jednym miejscu. OpenTennis działa już w Polsce!

| Autor: Redakcja

Poszukuję partnera do gry w tenisa – z tego typu ogłoszeniami możemy spotkać się na różnego rodzaju forach internetowych czy portalach społecznościowych. Właśnie dla osób poszukujących partnerów do gry skierowany jest nowy portal playopentennis.com, który zrzesza tenisową społeczność. Nieważne czy grasz w tenisa w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu czy w mniejszej miejscowości. W OpenTennis znajdziesz graczy z całej Polski!

Agnieszka-Radwanska-10
Christopher Johnson/flickr.com / CC BY-SA 2.0

Radwańska i długo nikt. Zestawienie najlepszych Polek w Erze Open

| Autor: Redakcja

Od kilku dni Agnieszka Radwańska dzierży miano drugiej rakiety świata. Aktualnie jest to jedyna reprezentantka Polski w rankingu WTA. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najlepszych polskich tenisistek w Erze Open, które były klasyfikowane w TOP 100 zestawienia WTA. Do tej pory udało się to dziewięciu Polkom.

Maria Szarapowa 2015 2
Tatiana / Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Szarapowa na wizerunkowym aucie?

| Autor: Redakcja

Maria Szarapowa czeka na karę za stosowanie niedozwolonej substancji – meldonium, która została wykryta podczas tegorocznego Australian Open. Jeżeli nawet Rosjanka nie zostanie surowo potraktowana, to i tak wiele straciła. Czy można już mówić o tym, że znalazła się na wizerunkowym aucie?

Lleyton Hewitt Davis Cup 1
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

The best of Hewitt (7): Zmiana warty. Debiut Cruza Hewitta przed szeroką publicznością

| Autor: Magda Ładuniuk

Czas na ostatnią część naszego cyklu „The best of Hewitt”. W niej piszemy o symbolicznej zmianie warty, która miała miejsce w 2015 roku w Sydney. Wtedy podczas towarzyskiej imprezy Fast4 po raz pierwszy szerokiej publiczności zaprezentował się syn Lleytona, Cruz. Blond włosy dzieciak stanął naprzeciw samego Rogera Federera i z miejsca zaskarbił sobie serca publiczności.

Serena Williams Fed Cup
Alexandr Osipov/Flickr.com/ / CC BY-SA 2.0

Ludzka twarz Sereny

| Autor: Marcin Michalewski

Emocje związane z finałowym meczem kobiet w tegorocznym Australian Open zdążyły już opaść. Dzisiaj Angelique Kerber ma pewność, że to co stało się w sobotę w Melbourne nie było snem, lecz rzeczywistością. O kapitalnym spektaklu stworzonym w finale z Sereną Williams powiedziano i napisano już chyba wszystko. Zbyt mało miejsca poświęcono natomiast zachowaniu Amerykanki po ostatniej piłce.

Lleyton-Hewitt-winner
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

The best of Hewitt (5): Zwycięzca zakończonego o 4:32 rano meczu w Australian Open 2008

| Autor: Redakcja

Kilka dni temu Lleyton Hewitt zakończył tenisową karierę. Jego ostatnim występem był mecz drugiej rundy Australian Open przeciwko Davidowi Ferrerowi. My tymczasem kontynuujemy cykl „The best of Hewitt”. W piątej odsłonie przypominamy dramatyczny mecz Australijczyka z Marcosem Baghdatisem z 2008 roku, który zakończył się o godzinie… 4:32 nad ranem czasu lokalnego.

Lleyton Hewitt
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

The best of Hewitt (4): Smak triumfu na wimbledońskiej trawie

| Autor: Redakcja

Lleyton Hewitt rozpoczął swój ostatni start w turnieju wielkoszlemowym. Dzisiaj Australijczyk zameldował się w drugiej rundzie Australian Open. My tymczasem kontynuujemy nasz cykl, w którym przypominamy najlepsze momenty z kariery tenisisty z Adelajdy. Czas na wspomnienie zwycięstwa na Wimbledonie w 2002 roku.

Lleyton Hewitt Australian Open
Steve Collins/Flickr.com/ licencja (CC BY 2.0)

The best of Hewitt (3): Najmłodszy lider rankingu ATP w historii

| Autor: Marcin Michalewski

19 listopada 2001 – ta data z pewnością wiele znaczy dla Lleytona Hewitta. To właśnie tego dnia po raz pierwszy w karierze został liderem rankingu ATP. W kolejnej odsłonie naszego cyklu „The best of Hewitt” przypominamy dzień, w którym 20-letni Australijczyk został najmłodszym w historii liderem światowego rankingu tenisistów.