Fognini uratował Włochów, Shapovalov poznał karę

| Autor:

Po niesamowitym boju Fabio Fognini pokonał Guido Pellę i zapewnił Włochom awans do ćwierćfinału rozgrywek o Puchar Davisa. W dzisiejszym przeglądzie informujemy również o karze, jaką otrzymał Denis Shapovalov za „ustrzelenie” sędziego podczas meczu z Kylem Edmundem oraz przytaczamy fragmenty wywiadu z trenerem Kamila Majchrzaka, który opowiedział o jego przerwie spowodowanej kontuzją oraz kolejnych planach startowych.

Fabio Fognini
mitch huang/Flickr.com/ licencja (CC BY 2.0)

POLSKA

Przegladsportowy.pl. W wywiadzie udzielonemu „PS” trener Kamila Majchrzaka, Jakub Ulczyński wypowiedział się na temat przewidywanej przerwy w grze swojego podopiecznego, spowodowanej urazem odniesionym w meczu z Mirzą Basiciem. – Z doświadczenia wiemy, że przerwa potrwa około dziesięciu dni. Co nie znaczy, że od razu będzie można wejść na kort i walczyć na najwyższych obrotach. Odwołamy się z Anglii, myślę jednak, że na challenger we Wrocławiu Kamil będzie gotowy – powiedział Ulczyński. Szkoleniowiec 21-latka z Piotrkowa Trybunalskiego opowiedział również o planach startowych na kolejne tygodnie. – Po starcie we Wrocławiu, pojedziemy na turnieje do Chorwacji. Będą już rozgrywane na kortach otwartych. W kwietniu polecimy do Marrakeszu. Stamtąd ma z challengerów dobre wspomnienia, więc spróbuje teraz szczebel wyżej. To będzie jego pierwszy start w imprezie tej rangi. Żadnej dzikiej karty nie dostanie, ale ze swoim rankingiem powinien się dostać do drabinki. Teraz ważne, by dopisywało zdrowie – dodał.

ŚWIAT

Daviscup.com. Po ponad czterech godzinach walki Fabio Fognini pokonał Guido Pellę 2:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:2 i dał reprezentacji Włoch decydujący punkt w poniedziałkowym dokończeniu rywalizacji z Argentyńczykami w ramach pierwszej rundy Pucharu Davisa. Osłabieni brakiem m.in. Juana Martina del Potro „Albicelestes” zostali tym samym dziesiątą ekipą, która sezon po wywalczeniu tytułu, pożegnała się z szansami na obronę trofeum już po pierwszym spotkaniu. Dzięki temu zwycięstwu Włosi wywalczyli sobie prawo gry w kwietniowym ćwierćfinale, w którym na wyjeździe zmierzą się z reprezentacji Belgii. Argentyńczyków czeka z kolei w bieżących rozgrywkach już tylko wrześniowa walka o utrzymanie w Grupie Światowej.

Theguardian.com. Zdyskwalifikowany za trafienie piłką sędziego Arnaud Gabasa w meczu z Kylem Edmundem Denis Shapovalov, został ukarany przez ITF grzywną w wysokości 7000 dolarów. Z uwagi na przypadkowy charakter czynu oraz szybkie wyrażenie skruchy Kanadyjczyk nie został upomniany maksymalną w tego typu wypadkach karą 12000 dolarów. Ponadto, zgodnie z zapowiedziami jednego z przedstawicieli ITF, nie będzie toczone przeciwko niemu dalsze postępowanie dyscyplinarne, mające na celu przyznanie dodatkowej kary finansowej, bądź też zawieszenia. W dniu wczorajszym 17-letni reprezentant Kanady zamieścił również na swoim profilu na Twitterze oświadczenie, w którym po raz kolejny przeprosił za swój wybryk.

Udostępnij:

Dodaj komentarz