Federer nie zamierza kończyć kariery!

| Autor:

Roger Federer, tegoroczny zwycięzca wielkoszlemowego turnieju Australian Open nie powinien przejść na emeryturę wcześniej niż po Swiss Indoor Basel w 2019 roku. Szwajcar zapewnił organizatorów w swojej rodzinnej Bazylei, że weźmie udział w trzech kolejnych edycjach turnieju serii ATP 500. Czy utrzyma najwyższy poziom jeszcze parę lat?

roger federer 2
Tatiana/Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Fani tenisa mogą spać spokojnie, Roger Federer nie przejdzie na sportową emeryturą przed końcem 2019 roku, przynajmniej tak twierdzi sam zainteresowany. Szwajcar uzgodnił z organizatorami Swiss Indoors Basel, że będzie brał udział w trzech kolejnych turniejach. Dla ulubieńców Federera, ale nie tylko, to bardzo dobra wiadomość. Przy takim obrocie sprawy można oczekiwać bardzo dobrej obsady w Bazylei, w konsekwencji skorzystają na tym sponsorzy, organizatorzy i przede wszystkim kibice.

Największą niewiadomą jest zdrowie legendy. We wrześniu 2019 roku będzie miał już skończone 38 lat, to zaawansowany wiek jak na tenisistę. Na ten moment w tourze jest raptem paru, którzy są od niego starsi, m.in. Radek Stepanek (38) czy Ivo Karlovic (37), którzy nie odgrywają pierwszoplanowych ról. Do tego czasu wiele może się zdarzyć, ale miejmy nadzieję, że Federer wytrzyma jeszcze trochę. A przecież nikomu nie musi już nic udowadniać. Szczególnie, że nie chcemy go widzieć jako przeciętnego zawodnika a turniejowego potentata. 35-latek  zapewne sam nie chciałby zejść z pewnego poziomu, dlatego wszystko leży w jego rękach. Pamiętajmy, że w 2020 roku są igrzyska olimpijskie w Tokio. To być może wtedy będzie ostatni przystanek w zawodowej karierze, ale to odległa przyszłość

Federer po raz pierwszy na zamkniętych kortach w Bazylei wygrał w 2006 roku, w finale górą był nad Fernando Gonzalezem. W sumie triumfował tam siedem razy, nikt w historii nawet się nie zbliżył do jego wyczynu. W kolejnych miesiącach trzymajmy kciuki za Szwajcara, można mieć innego ulubionego tenisistę/tenisistkę, jednak bez niego ten sport już nigdy będzie taki sam.

Źródło: bbc.com

Udostępnij:

Dodaj komentarz