Drugi w karierze triumf Igi Świątek

| Autor:

Świetny start sezonu notuje jedna z nadziei polskiego tenisa – Iga Świątek. 15-letnia warszawianka w finale turnieju ITF w Bergamo pokonała notowaną o prawie pięćset miejsc w rankingu wyżej rywalkę. Zwycięstwo 6:4, 3:6, 6:3 z Martiną di Giuseppe dało Polce drugi zawodowy tytuł w karierze.

flaga-polski

Urodzona w 2001 roku Iga Świątek powoli daje się poznać fanom tenisa na całym świecie. W październiku ubiegłego roku na swoim koncie zapisała premierowy tytuł seniorskich zawodów w Sztokholmie, ale także z dobrej strony pokazywała się w wielkoszlemowych rozgrywkach młodzieżowych.

Turniej z cyklu ITF tenisistka warszawskiej Legii musiała rozpocząć od eliminacji. Nie sprawiło jej to większych problemów i tracąc zaledwie dwa gemy zameldowała się w głównych rozgrywkach. W każdej kolejnej rundzie Polka oddawała przeciwniczkom taką samą zdobycz. Dopiero we wczorajszym finale Iga musiała znacznie bardziej się namęczyć.

Sam początek meczu zwiastował ciężką przeprawę. Światek została przełamana w gemie otwarcia, jednak kolejne dwa także kończyły się stratami serwisu. 15-latka najpierw doprowadziła do remisu 4:4, a później odskoczyła reprezentantce gospodarzy i zapisała na swoim koncie pierwsza partię. W drugim secie biało-czerwona musiała ciągle gonić wynik, jednak Martina di Giuseppe nie pozwoliła Polce na zbyt wiele i doprowadziła do decydującej odsłony. Świetnie rozpoczęła ją Światek, szybko przełamując Włoszkę. To ustawiło seta, którego ostatecznie warszawianka wygrała do trzech i mogła cieszyć się z drugiego zawodowego tytułu.