Davis Cup: Majchrzak przegrał z kontuzją i rywalem

| Autor:

W pierwszym meczu Grupy Pierwszej Strefy Euroafrykańskiej Kamil Majchrzak musiał przedwcześnie zejść z kortu. Polak z powodu kontuzji prawej kostki skreczował w meczu z Mirzą Basiciem przy wyniku 4:6, 3:6. Urazu 21-latek nabawił się podczas zaciętej walki o przełamanie Bośniaka w drugiej partii.

ATP WROCLAW OPEN 2016

Po raz pierwszy na zawodowym korcie stanęli naprzeciwko siebie Kamil Majchrzak i Mirza Basic. Faworytem tego starcia mógł być Bośniak, który w tegorocznych kwalifikacjach do Australian Open awansował do drugiej rundy, jednak piotrkowianin zdążył w bieżącym sezonie wygrać turniej ITF w Turcji, a w rozgrywkach Davis Cup prezentuje zazwyczaj wysoki poziom.

Pierwszy set mógł podobać się kibicom, zgromadzonym w Zenicy. Każdy z tenisistów walczył na korcie do upadłego, co przekładało się na ciekawe wymiany. Prowadzona gem za gem gra została zakończona przez Majchrzaka. W dziewiątym gemie, przy pierwszej piłce setowej dla Basicia, biało-czerwony zakończył partię popełniając podwójny błąd serwisowy. 21-latek dał po tym upust swoim emocjom, efektownie rzucając rakietą o kort.

Basić idąc za ciosem przełamał szybko Majchrzaka na początku drugiej partii, co było konsekwencją wyrzuconego w aut forhendu Polaka. Kamil jednak nie poddawał się i w piątym gemie doprowadził do break-pointa, o wykorzystanie którego walczył tak zaciekle, że przy jednym z doślizgów wywrócił się i ucierpiała przy tym jego prawa kostka. Widać to było w późniejszych etapach seta, kiedy to nie dał rady grać na sto procent, co przełożyło się na partię przegraną do trzech.

W przerwie między setami Kamil wraz z Radosławem Szymanikiem zniknęli z kortu, natomiast po ich powrocie okazało się, że 21-latek nie będzie kontynuował rywalizacji i musi przedwcześnie zejść z boiska.