Belinda Bencić pod skrzydłami polskiego trenera

| Autor:

Maciej Synówka podpisał kontrakt z jedną z najbardziej utalentowanych tenisistek na świecie. Polski trener, który współpracował wcześniej m.in. z Mirjaną Lucić-Baroni, Coco Vandeweghe czy Urszulą Radwańską tym razem zajmie się rozwojem kariery notowanej na 81. miejscu w rankingu WTA Belindy Bencić.

Belinda Bencic clay court
Tatiana / Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Jego głos jeszcze niedawno mogliśmy usłyszeć na antenie Eurosportu podczas wielkoszlemowego Australian Open, kiedy to komentował dla nas mecze pierwszego z najważniejszych turniejów w sezonie. Była to jednak tylko odskocznia od codziennej pracy jednego z bardziej znanych polskich trenerów – Macieja Synówki. 35-latek trenował do tej pory między innymi młodszą z sióstr Radwańskich oraz rewelacje zawodów w Melbourne – Coco Vandeweghe czy Mirjanę Lucić-Baroni.

Jak dowiedziała się redakcja Eurosportu, Synówka podpisał kontrakt z notowaną niegdyś w czołowej dziesiątce, niespełna 20-letnią Szwajcarką. – Belinda to najlepsza zawodniczka z tych, które miałem okazję trenować. Jest to olbrzymie wyzwanie, ale wyznaję zasadę, że duża presja to przywilej – powiedział o swojej nowej pracodawczyni Polak.

Synówka i Bencić wspólne treningi zaczną w przyszłym tygodniu, a pierwszymi turniejami pod okiem nowego trenera będą dla Szwajcarki zawody w Indian Wells i Miami. Najpierw obie strony czeka sześciotygodniowy okres próbny, po którym będzie możliwość przedłużenia kontraktu przynajmniej do końca sezonu.

Źródło: własne/eurosport.onet.pl

Udostępnij:

Dodaj komentarz