Australian Open: Łukasz Kubot żegna się z turniejem gry podwójnej

| Autor:

Łukasz Kubot i partnerujący mu Marcelo Melo nie zdołali awansować do kolejnej rundy Australian Open. Polak i Brazylijczyk przegrali po dwóch zaciętych setach z parą Ivan Dodig/Marcel Granollers 6:7(5), 6:7(5). Zwycięzcy w ćwierćfinale zmierzą się z braćmi Bryanami.

lukasz-kubot-hard-court
si.robi / Flickr.com / CC BY-SA 2.0

O awans do 1/8 finału Australian Open Łukasz Kubot i Marcelo Melo pewnie w dwóch setach pokonali parę Nicholas Monroe/Artem Sitak, natomiast Ivan Dodig oraz Marcel Granollers byli górą w trzysetowym boju nad duetem Robert Lindstedt/Michael Venus.

Już na początku meczu, bo w drugim gemie, na przełamanie rywali mieli szanse KubotMelo. Nie wykorzystali jednak dwóch nadarzających się okazji. Na rozstrzygnięcie pierwszego seta musieliśmy czekać aż do do tie-breaka, ponieważ do tego czasu obie pary bardzo pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. W nim raz za razem dochodziło do przełamań, a ostatecznie górą była dwójka Dodig/Grannolers. Para chorwacko-hiszpańska zachowała w decydującej fazie seta więcej zimnej krwi od rywali, zwyciężając w tie-breaku 7:5.

Druga partia rozpoczęła się bardzo obiecująco dla pary polsko-brazylijskiej, ponieważ na otwarcie zdołali przełamać rywali. Chwilę później sami byli w opałach, ale ostatecznie wyszli obronną ręką, osiągając wynik 2:0. Dodig wraz z Granollersem nie ulegli presji i kilkanaście minut później odrobili straty, natomiast po siódmym, „lacostowskim” gemie, po raz pierwszy w tym secie objęli prowadzenie. Partia podobnie jak ta pierwsza zakończyła się tie-breakiem, w którym niestety dla fanów Kubota górą ponownie byli Chorwat oraz Hiszpan i to oni stawią czoła braciom Bryanom.