Informacje flesz


andy-murray-doha
Doha Stadium Plus Qatar / Flickr.com / licencja (CC BY 2.0)

Murray przeciwko dopingowiczom, krytykuje Szarapową!

| Autor: Maciej Stano

Andy Murray, lider rankingu ATP wyraził swoje niezadowolenie wobec zawieszonych sportowców, którzy dzięki swojej popularności otrzymują „dzikie karty” tuż po zawieszeniu. Te słowa skierował głównie Marii Szarapowej, której niebawem kończy się dyskwalifikacja. Szkot uważa, że tenisistka nie powinna otrzymywać takich ulg od organizatorów turniejów wyłącznie za samo nazwisko i popularność. Według niego zdecydowanie lepiej gdyby zamieszani w afery skupili się na własnej pracy i podchodzili do startów na równi z innymi.

roger federer 2
Tatiana/Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Federer nie zamierza kończyć kariery!

| Autor: Maciej Stano

Roger Federer, tegoroczny zwycięzca wielkoszlemowego turnieju Australian Open nie powinien przejść na emeryturę wcześniej niż po Swiss Indoor Basel w 2019 roku. Szwajcar zapewnił organizatorów w swojej rodzinnej Bazylei, że weźmie udział w trzech kolejnych edycjach turnieju serii ATP 500. Czy utrzyma najwyższy poziom jeszcze parę lat?

Michał Przysiężny Wrocław Open 2015
www.wroclawopen.com

Wrocław Open: Dzika karta dla Przysiężnego, turniej bez Majchrzaka

| Autor: Dawid Kaźmierczak

W rozpoczynającym się 27. lutego turnieju Wrocław Open nie zagra Kamil Majchrzak. Młody polski tenisista był pierwotnie na liście zgłoszonych tenisistów, ale grę uniemożliwiła mu kontuzja odniesiona w Pucharze Davisa. W imprezie zobaczymy innych polskich tenisistów – dzikie karty otrzymali Michał Przysiężny, Hubert Hurkacz i Jerzy Janowicz.

Jo Wilfried Tsonga
Marianne Bevis/Flickr.com/ licencja (CC BY-ND 2.0)

Jubileusz Tsongi i awans do finału w Rotterdamie

| Autor: Maciej Stano

Jo-Wilfried Tsonga odniósł 400. zwycięstwo w karierze! Francuz w 72 minuty rozprawił się z Tomasem Berdychem w półfinale turnieju ABN AMRO World Tennis Tournament, pokonując go w jednostronnym pojedynku 6:3,6:4. Jego rywalem w walce o tytuł będzie zwycięzca meczu David Goffin – Pierre-Hugues Herbert.

Eugenie Bouchard US Open
Edwin Martinez/Flickr.com/ licencja (CC BY 2.0)

Eugenie Bouchard dotrzymała słowa!

| Autor: Maciej Stano

Niespełna dwa tygodnie temu 22-letniej tenisistce z Montrealu jeden z fanów rzucił na Twitterze wyzwanie. W przypadku zwycięstwa studenta miała się ona zgodzić na wspólną randkę. Triumf faworyzowanej przez niego drużyny stał się faktem i tym samym Bouchard została publicznie pokonana. Wielu jej sympatykom bardzo spodobała się sama inicjatywa, ale mało kto przewidywał, że do tego spotkania dojdzie – a jednak!

Mecz Radwańskiej przełożony, Polkę czekają dwa spotkania jednego dnia?

| Autor: Dawid Kaźmierczak

Agnieszka Radwańska do czwartku musi zaczekać na swój pierwszy mecz w turnieju WTA w Dosze. Polka miała rozegrać dzisiaj pierwsze spotkanie w ramach 1/8 finału, ale na przeszkodzie stanęły opady deszczu. Spotkanie Radwańskiej z Karoliną Woźniacką zostało przesunięte na kolejny dzień. W czwartek krakowianka może rozegrać nawet dwa pojedynki.

American flag, somewhere near the Staten Island Ferry Terminal.
American flag, somewhere near the Staten Island Ferry Terminal. / Tom Thai/ Flickr.com/ licencja (CC BY 2.0)

USTA przeprosiło drużynę Niemców za odegranie hymnu III Rzeszy

| Autor: Maciej Stano

W ostatnią sobotę podczas ceremonii otwarcia Grupy Światowej Fed Cup doszło do skandalu ze strony organizatorów. Delegaci z narodowego związku Stanów Zjednoczonych skompromitowali się na cały sportowy świat, ponieważ odegrano hymn nazistowski. Związek wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie, mimo to informacja o nieudolnej wpadce szybko rozeszła się w prasie i internecie.

Belinda Bencic clay court
Tatiana / Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Belinda Bencić pod skrzydłami polskiego trenera

| Autor: Piotr Andraka

Maciej Synówka podpisał kontrakt z jedną z najbardziej utalentowanych tenisistek na świecie. Polski trener, który współpracował wcześniej m.in. z Mirjaną Lucić-Baroni, Coco Vandeweghe czy Urszulą Radwańską tym razem zajmie się rozwojem kariery notowanej na 81. miejscu w rankingu WTA Belindy Bencić.

Philippe Chatrier
Patrick Stahl/Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Główna arena Roland Garros zostanie wreszcie zadaszona?

| Autor: Maciej Stano

Według organizatorów French Open najpóźniej w 2020 roku odbędzie się pierwszy mecz na zmodernizowanym obiekcie imienia Philippe’a Chatriera. Plan początkowo zakładał, że zostanie on oddany do użytku dwa lata wcześniej, jednak ta decyzja jest niezależna od zespołu inżynierów i architektów pracujących przy tym projekcie. Francuzi na rozsuwany dach zdecydowali się jako ostatni z grona organizatorów Wielkich Szlemów.

pilka-tenisowa-tennis-ball
Camilo Vander Huck / Flickr.com / CC BY-SA 2.0

Kolejne spotkanie Shapovalova i pechowego sędziego już niedługo

| Autor: Piotr Andraka

Arnaud Gabas, o którym usłyszał świat po niedawnym meczu Pucharu Davisa pomiędzy Kanadą a Wielką Brytanią, według naszych informacji został wyznaczony do sędziowania zbliżającego się turnieju Wrocław Open. Do stolicy Dolnego Śląska najprawdopodobniej przyjedzie także Denis Shapovalov, który posłał piłkę prosto w twarz Francuza.